Поиск вопросов:

Трудовое законодательство

Вопросы юристу ДНР 58 просмотров
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста.Я работаю на государственной заправке старшим оператором, с графиком работы сутки через трое.Сейчас я беременная и принесла справку, что мне положен легкий труд без ночных смен.Меня хотят перевести на должность уборщицы(с окладом уборщицы).Подскажите это вообще законно?

Ответы (1)

Загрузка...
Сергей Аксинин
#
здравствуйте, я Вам рекомендую ознакомиться со статьями 170 и 178 КЗоТ.

Стаття 170. Переведення на легшу роботу
Працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу у відповідності з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку.
При переведенні за станом здоров'я на легшу нижчеоплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Стаття 178. Переведення на легшу роботу вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
Вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.
До вирішення питання про надання вагітній жінці відповідно до медичного висновку іншої роботи, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вона підлягає звільненню від роботи із збереженням середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього робочі дні за рахунок підприємства, установи, організації.
Жінки, які мають дітей віком до трьох років, в разі неможливості виконання попередньої роботи переводяться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку трьох років.
Якщо заробіток осіб, зазначених у частинах першій і третій цієї статті, на легшій роботі є вищим, ніж той, який вони одержували до переведення, їм виплачується фактичний заробіток.

Суть в том, что перевод на другую работу осуществляется лишь при Вашем согласии и даже если Вас перевели, за Вами сохраняется предыдущий средний заработок.
Комментировать 0
Согласен0Против

Нет комментариев

Ответить